ورود کاربران
یادداشت سردبیر
مهدی محمدی
مهدی محمدی
رييس جمهور آشكارا عصباني است
ابتكار عمل اكنون جايي بيرون دولت است. اين را برخي دولتي ها هم حتي فهميده اند و به همين دليل هم هست كه به فكر "خلاص شدن از مخمصه روحاني" افتاده اند.
عبدالله گنجی
عبدالله گنجی
گفتمان دولت‌ساز يا دولت گفتمان‌ساز؟
چند سالي است در فضاي سياسي كشور مد شده است كه گفتمان شما براي انتخابات چيست؟ رقيب چه گفتماني دارد؟ آيا رقابت گفتماني امكان دارد يا ارائه برنامه به مردم نيز لازم است؟
سید یاسر جبرائیلی
سید یاسر جبرائیلی
کلاه گشاد توتال بر سر ژنرال
راقم این سطور از آقای زنگنه تقاضا دارد به ملت ایران بگویند اولا اینکه جنابعالی از توتال «گلایه» داشته باشید یا نداشته باشید، چه تفاوتی به حال منافع ملی می‌کند و ثانیا دقیقا به چه شکلی قرار است از افشای اطلاعات ایران توسط توتال به قطر باخبر شده و آن را در دادگاه ثابت کنید؟
رضاگرمابدری
رضاگرمابدری
نامعادله‌ای به نام آشتی ملی
کسانی که در زمره طرح کنندگان "آشتی ملی" هستند و یا به نوعی از آن حمایت می‌کنند؛‌ با اینکه همگی در این بحث اشتراک نظر دارند؛‌ اما در هدف اعلام نشده دو موضوع جداگانه را دنبال می‌کنند که براساس آن نیز به دو گروه تقسیم می‌شوند.
حسین شریعتمداری
حسین شریعتمداری
امتیاز نقد روحانی و وعده نسیه اروپایی‌ها/ تکریم می‌فروشند و تحقیر می‌خرند!
دولت محترم بعد از امتیازهای نقدی که به آمریکا داد و در مقابل، فقط وعده‌های نسیه گرفت، امروزه همان فرمول - بخوانید برجام 2 - را در رویکرد به اروپا، دنبال می‌کند. تکریم می‌فروشند و تحقیر می‌خرند !به گزارش مشرق، حسین شریعتمداری طی یادداشتی با عنوان تکریم می‌فروشند و تحقیر می‌خرند ! در سرمقاله روزنامه کیهان نوشت:
عباسعلی کدخدایی
عباسعلی کدخدایی
جبران اشتباهات؛ شرط بازگشت به دامن انقلاب
آن کسانی که نتوانستند موفقیت‌های انقلاب را تحمل کنند و با اقدامات خود، جدایی از انقلاب و نظام را رقم زدند دیگر کسی به دنبال آنها نخواهد رفت، مگر این‌که از اشتباهات خود برگردند و به اشتباهات گذشته خود اعتراف کنند.
علیرضا کریمی
علیرضا کریمی
مرگ ناگهانی یک رویا؛ آمریکا و روسیه متخاصم می‌مانند
هرچند ترامپ از روابط دوستانه با روسیه و کنار آمدن با پوتین سخن گفته بود اما تحولات اخیر نشان می‌دهند تا اطلاع ثانوی، همچنان روس‌ها و آمریکایی‌ها را باید دو نیروی متخاصم درآوردگاه بین‌المللی قلمداد کرد.
ابراهیم رزاقی
ابراهیم رزاقی
ضرورت التزام به اقتصاد مقاومتی
آنچه در اقتصاد مقاومتی باید مبنای عمل قرار گیرد، اولویت‌بخشی به امکانات و ظرفیت‌های داخلی و بسیج آن‌ها در راستای استفاده بهینه از امکانات و بسترهای اقتصادی است.
مالک شریعتی
مالک شریعتی
عامل اصلی پیشبرد اهداف انقلاب
در خلال بیش از ربع قرن زعامت حضرت آیت الله خامنه اى، کاملا مشهود است که ایشان بر تقویت عناصر چهارگانه آزادى، استقلال، عدالت و معنویت کوشیده اند و راه مردم را براى پیشرفت در این مسیر هموار کرده اند.
سید یاسر جبرائیلی
سید یاسر جبرائیلی
وضعیت سنجی لیبرالیسم ایرانی پس از هاشمی رفسنجانی
نه ناطق نوری و نه «هیچ شخصیت دیگری»، جایگاه منتظری در دوران امام(ره) و هاشمی در دوران بعد از امام(ره) را ندارد و نمی‌تواند نقش منتظری و هاشمی را برای لیبرال‌ها ایفا کند. لیبرال‌ها به دنبال شخصیتی هستند که بتوانند از رویارویی او با نظام، میوه تضعیف نظام و در نهایت تغییر آن را بچینند و امروز، چنین شخصیتی که رویارویی‌اش با نظام چنین هزینه و چنان نتیجه‌ای داشته باشد، وجود خارجی ندارد.