ورود کاربران

در اولین سال اجرای برجام، ۶۲۲ تن انواع سس برای چاشنی مواد غذایی وارد کشور شده است؛ ضمن آن که از واردات آبگوشت هم نباید به راحتی عبور کرد.
انتظارات ترکان برآورده شد؛

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی واثقین،  بر اساس آمار گمرک، کشورهای اسپانیا، هلند، آلمان، تایلند، ایتالیا، ترکیه، عمان، مجارستان، مالزی، آفریقای جنوبی و امارات کشورهای صادرکننده سس به ایران در ۱۰ ماهه سال ۹۵ بوده‌اند. ارزش سس‌های وارداتی به کشور در سال جاری ۲۲٬۲۳۶٬۹۹۲٬۹۷۰ ریال اعلام شده است.هلند، آلمان، تایلند و ایتالیا به ترتیب بیشترین حجم صادرات سس به ایران را به خود اختصاص داده‌اند.
 
 آبگوشت و سوپ هم وارد کردیم/ واردات ۶۲۲ تن «سس» پس از برجام+ جدول/////////لطفی

یک آمار جالب توجه دیگر، واردات یک محموله 27 تنی سوپ و آبگوشت و فرآورده هاي مربوط به آنها به کشورمان از مقصد مالزی بوده است. ارزش این محموله ۵۷۷٬۶۴۰٬۰۵۲ ریال اعلام شده است.

لازم به یادآوری است اکبر ترکان مشاور ارشد حسن روحانی چندی پیش مدعی شده بود که ایران فقط در آبگوشت بزباش ظرفیت تولید داخل دارد و باید سایر کالاها را وارد کند. اکنون با واردات آبگوشت در دوران پسابرجام، به نظر می‌رسد از نگاه تکنوکرات‌ها ایران در آبگوشت هم خودکفا نشده است.

ترکان اخیرا هم درباره دستاوردهای پس از برجام گفته که: طبق گفته رییس جمهوری همه انتظاراتی که در موافقتنامه برجام بوده برآورده شده است.

احتمالا یکی از این انتظارات، واردات آبگوشت بوده است.
 
آبگوشت و سوپ هم وارد کردیم/ واردات ۶۲۲ تن «سس» پس از برجام+ جدول/////////لطفی

 


برای ارسال نظر ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید.